Modern Combat 4:Zero Hour’ı dakika dakika anlatan gelişim hikayesini izlediniz mi?

Görsel, teknik açıdan PC oyunlarla mobil oyunlar arasındaki farkı kapatacak olan iddialı FPS oyun  iOS ve Android telefonlar için geliyor.

Oyun geliştirilirken birçok noktaya önem verildi; dünyanın farklı noktalarındaki forumlardan alınan feedbacklerden de yola çıkılarak hazırlanan oyun çok yakında FPS tutkunlarına kavuşacak.

Oyunun yapımcıları tarafından hazırlanan gelişim hikaye videosunu sizinle paylaşıyoruz.

Aynı zamanda tüm diyalogları da zaman aralıklarını vererek Türkçe metin olarak sizinle paylaşıyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=s5o3LQreyXY

“0’02-0’16: Modern Combat serisi, son birkaç yılda çok değişti. Modern Combat 4’e başladığımızda, seriyi tazelemek istedik ama seriyi iyi yapan şeyleri de korumaya çalıştık.Bu nedenle, oyun hakkındaki izlenimleri okumaya ve dinlemeye fazlaca zaman ayırdık.

0’21-0’38: Öyküyü güçlendirmek istedik, ayrıca çok boyutlu bir perspektif sağlamaya karar verdik. Başka bir deyişle, oyuncu sadece bir ABD askerini değil kötü karakter Edward Page’i de oynayacak; ve bu karakter aracılığıyla birçok şey deneyimleyeceksiniz.

0’39- 0’45: Grafik ve animasyon yönünden de sınırları zorlamak istedik. Tüm animasyonlar hareket yakalama tekniği ile yeniden yapıldı.

0’46-0’58: Görsel olarak, tüm karakter ve silahların poligon sayısını artırdık… Craft adında bir teknoloji kullanarak harika bazı araç animasyonları yarattık.

0’59-1’10: Oyunun her yerinde kullanılan Havok motorları, ragdoll’lar ve dinamik objeler oyun akışına çok daha fazla rastlantısallık katıyor. Böylece her oynadığınızda farklı bir deneyim yaşıyorsunuz.

1’11- 1’19: Ayrıca oyuna birçok özellik ekledik: ilki, taktiksel hareket sistemi. Bu yeni sistem oyuncunun ortamda çok daha rahat hareket etmesini sağlıyor.

1’20-1’27: Çok oyunculu veya tek oyunculu harekat sırasında oyuncuya vermek istediğimiz tüm hararetli hareketi, adeta birdenbire serbest bırakıyor.

1’28-1’36: Büyük bir savaş hissi, açık alanlar ve büyük ölçekli silahlı çatışmalar yaratmaya çalıştık.

1’36- 1’41: Böylece ekranda hep bir şeyler oluyor, yani kendinden çok daha büyük bir şeyin parçası oluyorsun.

1’42-1’47: Bence telefon, tablet ve konsollar arasındaki farklılıklar her geçen gün azalıyor.

1’48-1’55: Bugüne kadarki en iyi, en büyük, en kapsayıcı Modern Combat’ı yapmaya çalıştık. Mobil platformlarda, size bu tür bir deneyim sunan başka bir oyun yok.”

  • furkan

    Very good Speed coming android ios :)

Categories